Rektori i UST-së Prof.Dr. Agron KASA nënshkroi sot marrëveshjen e bashkëpunimit me Presidentin e Federatës Shqiptare të Aeronautikës Z. Renis TËRSHANA. Kjo marrëveshje filloi zbatimin menjëherë të saj, duke mundësuar pjesëmarrjen e studentëve të Universitetit të Sporteve të Tiranës në Shkollën e Fluturimeve të Lira, e cila u prezantua me shumë pasion nga Trajneri i Kombëtares së aeronautikës shqiptare Z. Alket ISLAMI. Pikërisht këta studentë do të jenë dhe pjesë e Klubit të Aeronautikës të UST-së.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *