Sot, në datën 28.10.2013 me mbështëtjen e Ambasadës Kineze të akredituar në Tiranë, një delegacion i kryesuar nga Zv/Ministri i Administrimit Kombëtar të Sportit të Kinës Z. Feng Jianzhong vizitoi Universitetin e Sporteve të Tiranës. Gjatë takimit që u zhvillua në prani të Rektoratit të UST-së u diskutuan mundësitë e bashkëpunimit në fushën e sportit si dhe atë akademike dhe shkencore.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *